Baumit

Ідеї з майбутнім.

Бауміт – вибір переможців

Будинок ММ House, побудований з використанням матеріалів Бауміт, визнано кращим проектом на Всесвітньому фестивалі архітектури WAF 2016.

Проект приватного будинку ММ House, розроблений архітектурним бюро OHLAB з Пальма-де-Майорка, був обраний переможцем в своїй номінації на авторитетному Всесвітньому фестивалі архітектури WAF 2016 (World Architecture Festival), що цього разу пройшов в Берліні. Енергозберігаючий будинок з незвичним об’ємно-просторовим рішенням переконав журі конкурсу футуристичним і екологічним дизайном.Об’єкт, що наче зливається своїми кубічними формами з кам’янистим ландшафтом околиць Пальма-де-Майорка, поєднує у собі сяючу елегантність і сучасні енергоефективні рішення. Проектувальники обрали для будівлі систему теплоізоляції Baumit Pro з оздоблення декоративною штукатуркою Baumit FineTop і запроектували її відповідно до стандарту енергозберігаючого будинку.


4 об
єми — одна концепція

Кожен з паралелепіпедів, з яких складається будівля, розвернутий та зорієнтований так, щоб отримувати оптимальні умови щодо сонячного освітлення і температурного комфорту, а також для найкращого краєвиду. Чотири житлові куби вміщують в собі кухню, вітальню з їдальнею, велику спальню та гостьову спальню. Спальні виходять на схід з видом на замок Бельвер, вітальня з їдальнею — на південний схід з видом на сад і море.


Природне середовище як найважливіший фактор

Щоб оптимізувати теплообмін будівлі з оточуючим середовищем через огороджувальні конструкції (в залежності від сезону) і уникнути впливу екстремальних температур, архітектори використали систему фасадної теплоізоляції Baumit Pro, яка забезпечує в будівлі тепловий комфорт: взимку — тепло, влітку — прохолоду. Товщина утеплювача в деяких місцях сягає 15 см, запобігаючи утворенню теплових містків.

Влітку надходження надмірного тепла до будинку обмежується також за рахунок правильної орієнтації кожної з чотирьох частин будівлі і широких карнизів над вікнами. Взимку, навпаки, сонячне проміння вільно надходить до оселі завдяки великим заскленим поверхням, що зорієнтовані на південь. Правильне розміщення віконних отворів забезпечує природну вентиляцію будинку, чому сприяє м’який клімат місцевості.


Нульове споживання енергії на опалення

Після першої зими будинок MM House показав нульове споживання енергії на опалення за умов підтримання внутрішньої температури в межах 21–24 °C. Крім того, будинок повністю автономний в плані водопостачання, оскільки на його похилих дахах встановлені системи збору дощової води: три з них збирають воду для загального користування та зрошення, а четвертий «чистий» дах — для пиття. Нагрівається вода за рахунок сонячної енергії. Таким чином, завдяки низькими витратам на будівництво і обслуговування будинок ММ House став наочним втіленням актуальних тенденцій в сучасній архітектурі, серед яких найважливіші — екологічність, економне енергоспоживання і захист навколишнього середовища.